Gelin.az
Futbol Proqnozu
England - Premier League
[15:00]
Arsenal - Everton
[15:00]
Brentford - Newcastle Unite
[15:00]
Brighton & Hove - Manchester Unit
[15:00]
Burnley - Nottingham Fore
[15:00]
Chelsea - AFC Bournemouth
[15:00]
Crystal Palace - Aston Villa
[15:00]
Liverpool - Wolverhampton W
[15:00]
Luton Town - Fulham
[15:00]
Manchester City - West Ham United
[15:00]
Sheffield Unite - Tottenham Hotsp
France - Ligue 1
[19:00]
Toulouse - Brest
[19:00]
Lorient - Clermont
[19:00]
Monaco - Nantes
[19:00]
Lille - Nice
[19:00]
Olympique Lyonn - Strasbourg
[19:00]
Reims - Rennes
[19:00]
Lens - Montpellier
[19:00]
Le Havre - Olympique Marse
[19:00]
Metz - PSG
Italy - Serie A
[FT]
Sassuolo
0 - 2
Cagliari
[62']
Monza
0 - 1
Frosinone
[61']
Udinese
0 - 0
Empoli
[16:00]
Internazionale - Lazio
[18:45]
Roma - Genoa
Spain - La Liga
[17:00]
Athletic Club - Sevilla
[17:00]
Atletico Madrid - Osasuna
[17:00]
Barcelona - Rayo Vallecano
[17:00]
Real Betis - Real Sociedad
[17:00]
Cadiz - Las Palmas
[17:00]
Mallorca - Almeria
[17:00]
Granada - Celta de Vigo
[17:00]
Valencia - Girona
[17:00]
Villarreal - Real Madrid
Africa - CAF Confederation Cup
[17:00]
Zamalek - RSB Berkane
Albania - Superliga
[18:00]
Egnatia Rrogozh - Vllaznia Shkodë
Angola - Girabola
[14:00]
São Salvador - Bravos do Maqui
[14:30]
Académica do Lo - Interclube
Argentina - Prim B Nacional
[FT]
Estudiantes Cas
4 - 0
Alvarado
[16:45]
Atlanta - Atlético Rafael
[18:00]
Arsenal - Tristán Suárez
[18:00]
Guillermo Brown - Agropecuario
[18:30]
Chacarita Junio - Racing Córdoba
[18:30]
Gimnasia Mendoz - Deportivo Morón
[18:30]
Aldosivi - Almagro
[18:30]
Defensores Unid - Deportivo Madry
[18:45]
Colón - Chaco For Ever
[19:00]
San Martín San - All Boys
[21:00]
Estudiantes Río - Defensores de B
Argentina - Prim B Metro
[15:00]
Deportivo Lafer - Deportivo Merlo
[18:30]
Fénix - San Martín Burz
[20:00]
Midland - Acassuso
Argentina - Federal A Tournament
[19']
Atenas
0 - 0
Ferro Carril Oe
[18:00]
Olimpo - Sansinena
[18:00]
Circulo Deporti - Germinal de Raw
[18:00]
Deportivo Santa - Villa Mitre
[18:30]
San Martín Mend - Deportivo Camio
[18:30]
Def. de Pronunc - Independiente C
[18:30]
El Linqueño - Gimnasia Concep
[18:30]
Unión Sunchales - San Martín Form
[18:30]
Crucero del Nor - Juventud Antoni
[19:00]
Cipolletti - Kimberley Mar d
[19:00]
Estudiantes de - Huracán Las Her
[19:00]
Gutiérrez - Ciudad de Bolív
[19:00]
Argentino Monte - Juventud Unida
[19:00]
Sportivo Las Pa - Sportivo Belgra
[19:00]
9 de Julio Rafa - Douglas Haig
[19:00]
Boca Unidos - Sarmiento de La
[19:00]
Sol de América - Sarmiento Resis
Argentina - Primera División
[18:00]
Barracas Centra - Sarmiento
[18:30]
Platense - Independiente
[20:45]
Talleres de Cór - Atlético Tucumá
[20:45]
Banfield - Huracán
[23:00]
Central Córdoba - Boca Juniors
Armenia - Premier League
[70']
West Armenia
0 - 1
BKMA
Australia - Northern NSW NPL
[FT]
Weston Workers
0 - 2
Edgeworth Eagle
[FT]
Newcastle Olymp
1 - 1
Cooks Hill Unit
[FT]
New Lambton
0 - 1
Charlestown Azz
Australia - Queensland NPL
[FT]
SC Wanderers
3 - 0
Brisbane Roar I
[FT]
Moreton City Ex
2 - 0
Rochedale Rover
Australia - Capital Territory NPL
[FT]
Canberra Croati
0 - 0
Monaro Panthers
[FT]
Tuggeranong Uni
6 - 0
Yoogali CT
Australia - Victoria NPL
[FT]
Heidelberg Unit
1 - 1
Altona Magic
Austria - Bundesliga
[15:00]
Salzburg - LASK
[15:00]
Sturm Graz - Austria Klagenf
[15:00]
Rapid Vienna - Hartberg
Austria - Regionalliga
[45']
Rheindorf Altac
0 - 2
Schwaz
Azerbaijan - Premyer Liqa
[FT]
Qəbələ
2 - 0
Araz Naxçıvan
Belarus - 1. Division
[FT]
Lokomotiv Gomel
1 - 1
Energetik-BGU
[64']
Torpedo BelAZ I
1 - 0
Volna
[15:00]
Bumprom - ML Vitebsk
Belarus - Premier League
[17:00]
Dinamo Minsk - Shakhtyor Solig
Belgium - First Division A
[FT]
Cercle Brugge
1 - 2
Union Saint-Gil
[16:30]
Anderlecht - Club Brugge
Bolivia - LFPB
[FT]
Oriente Petrole
2 - 1
Universitario d
[19:00]
Guabirá - Aurora
[21:30]
Bolívar - Real Tomayapo
[23:30]
Jorge Wilsterma - The Strongest
Brazil - Serie A
[Ert.]
Vasco da Gama - Flamengo
[Ert.]
Criciúma - Palmeiras
[Ert.]
Atlético Mineir - Bahia
[Ert.]
Fluminense - Juventude
[Ert.]
Corinthians - Botafogo
[Ert.]
Grêmio - RB Bragantino
[Ert.]
Cuiabá - Internacional
Brazil - Serie C
[19:30]
Remo - Tombense
[19:30]
Londrina - São Bernardo
[22:00]
Ferroviário - ABC
[Ert.]
Ypiranga RS - Caxias do Sul
Brazil - Serie B
[FT]
Sport Recife
1 - 2
Avaí
[22']
Santos
0 - 0
Brusque
[19:00]
Mirassol - Ituano
[19:00]
Operário PR - Ceará
Brazil - Serie D
[18:30]
Brasiliense - Mixto
[19:00]
Tocantinópolis - Altos
[19:00]
Cametá - Moto Club MA
[19:00]
Treze - Iguatu
[19:00]
Retrô - Itabaiana
[19:00]
Costa Rica - Pouso Alegre
[20:00]
Fluminense PI - Ríver
[20:00]
CRAC - Anápolis
[20:00]
Concórdia - Barra
[21:00]
América RN - Mossoró
Bulgaria - First League
[17:30]
Cherno more - Ludogorets
Chile - Primera División
[16:30]
Ñublense - O'Higgins
[21:30]
Colo Colo - Palestino
Chile - Primera B
[FT]
San Luis
1 - 2
Deportes Santa
[16:30]
Deportes Antofa - Magallanes
[19:00]
Santiago Wander - Curicó Unido
China - FA Cup
[FT]
Qingdao Elite U
1 - 2
Suzhou Dongwu
[FT]
Beijing BIT
0 - 1
Guangxi Pingguo
[Pen.]
Ganzhou Ruishi
3 - 2
Liaoning Tieren
[FT]
Guangxi Hengche
2 - 1
Dalian Yingbo
[FT]
Hangzhou Wuyue
1 - 2
Chongqing Tongl
Colombia - Primera A
[FT]
Once Caldas
0 - 0
Independiente S
[22:30]
Junior - Deportivo Perei
Costa Rica - Primera División
[Pen.]
Herediano
1 - 1
Alajuelense
[23:00]
Deportivo Sapri - San Carlos
Croatia - 1. HNL
[15:00]
Hajduk Split - HNK Gorica
[17:30]
Osijek - Rijeka
Croatia - 2. HNL
[74']
Šibenik
1 - 1
Vukovar
[15:30]
Croatia Zmijavc - Dugopolje
Czech Republic - 3. liga
[FT]
Dukla Praha II
0 - 3
Loko Vltavín
[FT]
Bohemians 1905
2 - 3
Admira Praha
[FT]
Chlumec nad Cid
1 - 6
Slovan Liberec
[FT]
Zlín II
2 - 2
Uničov
[FT]
Viktoria Plzeň
2 - 3
Přeštice
[15:00]
Sokol Brozany - Hradec Králové
[15:00]
Zápy - Pardubice II
Czech Republic - FNL
[15:00]
Varnsdorf - Příbram
[15:00]
Vysočina Jihlav - Viktoria Žižkov
[15:00]
Prostějov - Opava
[15:00]
Vyškov - Líšeň
[15:00]
Zbrojovka Brno - Hanácká
[15:00]
Chrudim - Sigma Olomouc I
[15:00]
Táborsko - Dukla Praha
[15:00]
Sparta Praha II - Vlašim
Czech Republic - Czech Liga
[61']
Teplice
0 - 0
Hradec Králové
[15:00]
Pardubice - Karviná
[15:00]
České Budějovic - Jablonec
[15:00]
Zlín - Bohemians 1905
Denmark - Superliga
[FT]
OB
2 - 0
Randers
Denmark - 2nd Division
[FT]
Thisted
1 - 0
HIK
Ecuador - Liga Pro
[18:00]
Mushuc Runa - Delfín
[20:30]
Aucas - Universidad Cat
[23:00]
Cumbayá - Barcelona
Egypt - Premier League
[15:00]
Ismaily - Pyramids
[Ert.]
Smouha - Al Ahly
England - League Two
[FT]
Crawley Town
2 - 0
Crewe Alexandra
Estonia - Esiliiga A
[FT]
JK Tabasalu
1 - 2
FC Tallinn
[FT]
Viimsi
2 - 4
Flora II
[FT]
Tartu Welco
2 - 1
Paide II
Estonia - Meistriliiga
[FT]
Tallinna Kalev
2 - 0
Nõmme United
[21']
Vaprus
0 - 0
FCI Levadia
Finland - Ykkönen
[HT]
OLS
0 - 0
PKKU
Finland - Veikkausliiga
[60']
Gnistan
0 - 0
KuPS
[15:30]
EIF - Lahti
Finland - Kakkonen
[FT]
I-Kissat
1 - 6
Tampere United
[69']
GBK
1 - 4
SJK Akatemia II
[64']
Kuopion Elo
3 - 2
OPS
[15:30]
TPV - Inter Turku II
Georgia - Erovnuli Liga
[15:00]
Gagra - Telavi
[16:00]
Kolkheti Poti - Torpedo Kutaisi
[17:00]
Dinamo Batumi - Iberia 1999
Germany - 2. Bundesliga
[HT]
Hamburg
3 - 1
Nürnberg
[HT]
Fortuna Dusseld
2 - 1
Magdeburg
[HT]
Kaiserslautern
1 - 0
Eintracht Braun
[HT]
Hannover 96
0 - 2
Holstein Kiel
[HT]
Greuther Fürth
0 - 0
Schalke 04
[HT]
Hansa Rostock
0 - 0
Paderborn
[HT]
Elversberg
0 - 0
Karlsruhe
[HT]
Osnabrück
1 - 1
Hertha BSC
[HT]
Wehen Wiesbaden
1 - 0
St. Pauli
Germany - Regionalliga
[FT]
Carl Zeiss Jena
2 - 0
Eilenburg
[FT]
Greifswalder FC
4 - 1
ZFC Meuselwitz
[FT]
Babelsberg
0 - 0
Altglienicke
[FT]
Lokomotive Leip
2 - 0
Zwickau
[FT]
BFC Dynamo
3 - 1
BAK 07
[FT]
Luckenwalde
1 - 3
Chemie Leipzig
[FT]
Hertha BSC II
0 - 2
Energie Cottbus
[FT]
Chemnitzer FC
2 - 2
Rot-Weiß Erfurt
[HT]
St. Pauli II
0 - 0
Hannover 96 II
[15:30]
Viktoria Berlin - Hansa Rostock I
Germany - Oberliga
[FT]
Rostocker FC
4 - 1
Sparta Lichtenb
[Ləğv]
RSV Eintracht - CFC Hertha
[FT]
VfL Halle
2 - 3
SC Freital
[58']
Türkspor Dortmu
3 - 2
Wattenscheid 09
Ghana - Premier League
[15:00]
Samartex - Bofoakwe Tano
[15:00]
Nsoatreman - Bibiani Gold St
[15:00]
Hearts of Oak - Aduana Stars
[15:00]
Dreams - Heart of Lions
[15:00]
Medeama - RTU
[15:00]
Bechem United - Karela United
Greece - Super League
[17:00]
AEK Athens - Lamia
[17:00]
Aris - PAOK
[17:00]
Panathinaikos - Olympiakos
Guatemala - Liga Nacional
[20:30]
Municipal - Mixco
Haiti - Ligue Haïtienne
[19:00]
Cavaly - Tempête
[21:00]
América des Cay - Baltimore
Hungary - NB I
[15:15]
Kecskemét - Zalaegerszeg
[18:15]
Ferencváros - Újpest
Hungary - NB II
[22']
Nyíregyháza Spa
0 - 0
Csákvári TK
[15:00]
Siófok - Kozármisleny
[15:00]
Tiszakécske - BVSC Zugló
[15:00]
Honvéd - Gyirmót
[15:00]
Szombathelyi Ha - Ajka
[15:00]
Soroksár SC - Kazincbarcika
[15:00]
Budafoki MTE - Pécsi MFC
[15:00]
Szeged-Csanád - MTE 1904
Indonesia - Liga 1
[FT]
Borneo
2 - 3
Madura United
International Friendlies - Friendlies
[27']
Sudan
1 - 0
Tanzania
Ireland - FAI Cup
[63']
Pike Rovers
1 - 0
Villa
[60']
Ballyfermot Uni
2 - 0
Rockmount
[45']
Wilton United
1 - 0
Glebe North
[14:00]
Cockhill Celtic - Ayrfield United
Japan - J2 League
[FT]
Fagiano Okayama
2 - 0
Ventforet Kofu
[FT]
Renofa Yamaguch
2 - 1
Fujieda MYFC
[FT]
Tochigi
1 - 2
Vegalta Sendai
Japan - J1 League
[FT]
Machida Zelvia
5 - 0
Tokyo Verdy
[FT]
Júbilo Iwata
1 - 1
Urawa Reds
[FT]
Kyoto Sanga
0 - 5
Sanfrecce Hiros
[FT]
Kashima Antlers
1 - 0
Vissel Kobe
[FT]
Tokyo
1 - 1
Yokohama F. Mar
[FT]
Gamba Osaka
3 - 1
Kawasaki Fronta
[FT]
Kashiwa Reysol
2 - 1
Consadole Sappo
[FT]
Shonan Bellmare
2 - 1
Albirex Niigata
Kazakhstan - Premier League
[FT]
Shakhter Karaga
1 - 0
Tobol
[FT]
Zhetysu
0 - 0
Kyzyl-Zhar
[16:00]
Yelimay Semey - Kairat
Kenya - KPL
[FT]
Nzoia Sugar
0 - 0
Nairobi City St
[FT]
Bandari
2 - 2
Sofapaka
[FT]
Leopards
0 - 1
Bidco United
[FT]
Gor Mahia
3 - 0
Muhoroni Youth
Kyrgyzstan - Top Liga
[11:30]
Dordoi Bishkek - Neftchi
[21']
Muras United
0 - 0
OshMU Aldier
Latvia - 1. Liga
[FT]
Leevon / PPK
2 - 0
Skanste
[64']
JDFS Alberts
2 - 0
Rēzekne FA
[15:00]
JFK Ventspils - Ogre United
Latvia - Virsliga
[15:00]
FS Jelgava - Riga
[18:00]
Auda - Liepaja
Lithuania - A Lyga
[23']
Džiugas Telšiai
0 - 0
Banga
[15:25]
Zalgiris - Kauno Zalgiris
Lithuania - 1 Lyga
[FT]
Ekranas
3 - 1
Hegelmann II
[65']
FA Šiauliai II
2 - 3
Atmosfera
Malawi - Super League
[Ert.]
CIVO United - Mighty Tigers
[Ert.]
FOMO - Mzuzu City Hamm
[Ert.]
Moyale Barracks - Baka City
[Ert.]
Dedza Dynamos - Kamuzu Barracks
[87']
Karonga United
1 - 1
CIVO United
[89']
Dedza Dynamos
0 - 0
Chitipa United
[90']
Silver Strikers
2 - 0
Mighty Wanderer
[90']
Bangwe All Star
0 - 1
MAFCO
Malaysia - Super League
[FT]
Kuching City
2 - 2
Sri Pahang
[FT]
Pulau Pinang
0 - 0
Terengganu
Mexico - Ascenso MX
[Pen.]
Atlante
0 - 1
Cancún
Mexico - Liga MX
[FT]
América
1 - 0
Guadalajara
Netherlands - Eredivisie
[89']
Almere City
1 - 4
NEC
[90']
AZ
3 - 3
Utrecht
[90']
Volendam
1 - 2
Go Ahead Eagles
[90']
Feyenoord
4 - 0
Excelsior
[90']
Heracles
0 - 0
Fortuna Sittard
[87']
PEC Zwolle
1 - 2
Twente
[90']
PSV
3 - 1
RKC Waalwijk
[90']
Sparta Rotterda
2 - 1
Heerenveen
[FT]
Vitesse
2 - 2
Ajax
Nicaragua - Primera Division
[FT]
Diriangén
2 - 0
Real Estelí
Nigeria - NPFL
[15:00]
Rivers United - Niger Tornadoes
[Ert.]
Bayelsa United - Sporting Lagos
[Ert.]
Enugu Rangers - Enyimba
[Ert.]
Rivers United - Shooting Stars
[Ert.]
Abia Warriors - Bendel Insuranc
[Ert.]
Katsina United - Gombe United
[Ert.]
Sunshine Stars - Akwa United
[Ert.]
Heartland - Doma United
[Ert.]
Lobi Stars - Remo Stars
[Ert.]
Kano Pillars - Niger Tornadoes
[Ert.]
Plateau United - Kwara United
North Macedonia - Second League
[15:00]
Ohrid Lihnidos - Kozhuf Gevgelij
[15:00]
Detonit Plachko - Karaorman Strug
[15:00]
Kamenica Sasa - Vardar Negotino
[15:00]
Novaci - Skopje
[15:00]
Belasica - Aresimi
[15:00]
Osogovo - Pelister
[15:00]
Pobeda - Besa Dobërdoll
[15:00]
Bashkimi Kumano - Teteks
Oceania - O-League
[FT]
Vaivase-Tai
1 - 5
Ifira Black Bir
[FT]
Magenta
0 - 0
Pirae
Paraguay - Division Profesional
[21:30]
General Caballe - Sportivo Luqueñ
Peru - Primera División
[18:00]
ADT - Comerciantes Un
[20:30]
Los Chankas - Alianza Atlétic
[23:00]
Carlos Mannucci - César Vallejo
Poland - Ekstraklasa
[FT]
Cracovia
2 - 0
Rakow Czestocho
[61']
Warta Poznań
0 - 1
Legia Warsaw
[15:30]
Widzew Łódź - Lech Poznań
Poland - I Liga
[63']
Polonia Warszaw
0 - 1
Odra Opole
[16:00]
Nieciecza - Tychy
[18:30]
Lechia Gdańsk - Arka Gdynia
Romania - Liga I
[FT]
Oţelul
0 - 2
Universitatea C
[18:00]
Rapid Bucureşti - FCSB
Russia - Premier League
[FT]
Ural
3 - 3
Orenburg
[FT]
Spartak Moscow
3 - 1
Rubin Kazan
[HT]
Rostov
2 - 1
Baltika
[16:00]
Akhmat Grozny - Zenit
Scotland - Premiership
[19']
Livingston
0 - 0
Hibernian
[20']
Motherwell
0 - 1
St. Johnstone
[21']
Ross County
1 - 0
Aberdeen
Serbia - Prva Liga
[15:00]
RFK Novi Sad - Dubočica
[15:00]
Metalac GM - Mladost Novi Sa
[15:00]
Radnički Novi B - OFK Vršac
[15:00]
Kolubara - GFK Sloboda Uži
Slovenia - 2. SNL
[65']
Nafta
0 - 2
Dravinja
[66']
Rudar
0 - 4
Krka
[64']
Bilje
2 - 0
Bistrica
[66']
Brinje Grosuplj
1 - 1
Ilirija
[63']
Tabor Sežana
0 - 0
Primorje
Slovenia - 1. SNL
[15:30]
Olimpija - Bravo
[15:30]
Koper - Maribor
South Korea - National League
[FT]
Gimhae City
0 - 2
Mokpo City
[FT]
Gangneung City
0 - 0
Chuncheon
[FT]
Gyeongju HNP
3 - 0
Daegu II
South Korea - K League Classic
[FT]
Gwangju
0 - 3
Jeonbuk Motors
[FT]
Seoul
1 - 2
Daegu
[FT]
Gangwon
1 - 0
Ulsan
[FT]
Suwon
1 - 0
Pohang Steelers
Spain - Tercera Division
[FT]
Colonia Moscard
0 - 0
Móstoles
[FT]
Las Rozas
1 - 1
Leganés II
[FT]
Almería II
3 - 1
Málaga II
[FT]
Varea
1 - 1
Anguiano
[FT]
Prat
0 - 1
L'Hospitalet
[FT]
Las Palmas II
0 - 1
Unión Sur Yaiza
[15:00]
Ceares - Lealtad
[15:00]
Ceuta II - Ciudad de Lucen
[16:00]
L'Entregu - Sporting Gijón
[16:00]
Vimenor - Laredo
[16:00]
Utiel - Jove Español
[16:00]
Cultural Leones - Atlético Tordes
[16:00]
Oyonesa - Alfaro
[16:00]
Caspe - Cuarte
[16:00]
Épila - Ebro
[16:30]
Pozoblanco - Xerez Deportivo
[16:30]
Villafranca - Azuaga
[17:00]
Badalona II - Vilassar Mar
[17:00]
Torre del Mar - Real Jaén
[17:00]
UD Caravaca - Cieza
[17:00]
Moralo - CD Coria
[17:00]
Quintana - Cazalegas
[17:00]
Socuéllamos - Toledo
[18:00]
UD Ourense - Arosa
Spain - Segunda División
[FT]
Eibar
1 - 0
FC Cartagena
[7']
Alcorcon
0 - 0
Real Valladolid
[19:00]
Real Zaragoza - Racing Ferrol
Sweden - Superettan
[FT]
Landskrona
0 - 0
Örebro
[65']
Sandviken
2 - 1
Varberg
Sweden - Allsvenskan
[FT]
Hammarby
2 - 1
AIK
[FT]
Brommapojkarna
2 - 1
Norrköping
[14:30]
GAIS - Elfsborg
[14:30]
Värnamo - Kalmar
Sweden - Division 1
[FT]
Friska Viljor
2 - 2
Vasalund
[FT]
AFC Eskilstuna
1 - 1
Sollentuna
[FT]
Piteå
2 - 2
Stockholm Inter
[64']
Umeå
0 - 1
Karlberg
[22']
Lund
0 - 0
Tvååker
[23']
Ariana
0 - 0
Trollhättan
[21']
Ljungskile
0 - 0
Jönköpings Södr
[22']
Onsala
0 - 0
Norrby
[15:00]
Assyriska - Nordic United
Thailand - Thai Premier League
[FT]
Khonkaen United
5 - 1
Sukhothai
[FT]
Nakhon Pathom U
1 - 3
BG Pathum Unite
[FT]
Ratchaburi
2 - 2
Port
Turkey - Süper Lig
[16:00]
Galatasaray - Fenerbahce
Ukraine - Premier League
[FT]
LNZ Cherkasy
2 - 1
Zorya
[90']
Metalist 1925 K
3 - 3
Polissya
[90']
Minai
3 - 2
Kolos Kovalivka
[86']
Veres Rivne
2 - 2
Oleksandria
[37']
Vorskla
0 - 0
Obolon' Kyiv
[90']
Rukh Vynnyky
2 - 0
Chornomorets
[Int.]
Dnipro-1
1 - 0
Shakhtar Donets
Ukraine - Persha Liga
[FT]
Metalurh Zapori
1 - 0
Podillya Khmeln
[FT]
Hirnyk-Sport
2 - 3
Bukovyna
[FT]
Kremin'
1 - 0
Khust City
[FT]
Chernihiv
3 - 3
Nyva Ternopil
[FT]
Dinaz Vyshhorod
0 - 0
FK Metalist Kha
USA - USL Championship
[FT]
Oakland Roots
2 - 1
Orange County S
[FT]
Las Vegas Light
2 - 2
Louisville City
[FT]
Phoenix Rising
2 - 0
Miami
USA - MLS
[FT]
Austin
3 - 2
Sporting KC
[FT]
Chicago Fire
1 - 3
Columbus Crew
[FT]
Houston Dynamo
1 - 1
Dallas
[FT]
Minnesota Unite
2 - 1
Portland Timber
[FT]
Real Salt Lake
5 - 3
Colorado Rapids
[FT]
SJ Earthquakes
0 - 1
Orlando City
[FT]
Seattle Sounder
1 - 1
Vancouver White
Venezuela - Primera División
[FT]
Metropolitanos
5 - 2
UCV
[21:30]
Carabobo - Angostura
Zambia - Super League
[54']
Nkana
0 - 0
Kansanshi Dynam
[45']
Maestro United
2 - 0
Green Buffaloes
Zimbabwe - Premier Soccer League
[65']
Chicken Inn
2 - 0
Simba Bhora
[53']
CAPS United
0 - 1
Dynamos
[53']
Manica Diamonds
1 - 0
Green Fuel